Zemin İzolasyon Uygulama

Zemin İzolasyon Uygulama

Soğuk, Nem, Rutubet evin bodrumundan veya yerden, eğer bodrum yoksa, yaşam alanlarına girerse, o zaman mal sahipleri genellikle soğuk algınlığına sebebiyet verir. Zemini ısıtarak durumdan çıkabilirsiniz, sadece birinci katı değil, ikinci katı da kapatabilirsiniz. Yani, daha düşük seviyedeki tüm binaların yüksek kaliteli ısı yalıtımı gereklidir.

Sadece evin düzgün şekilde yalıtılması durumunda, içindeki rahatlığa güvenebilirsiniz ve birinci ve ikinci katların zeminlerinin sıcaklığı, diğer şeylerin yanı sıra, evin ısınma maliyetini etkileyen belirleyici bir göstergedir.

Zemin yalıtımı, özel bir evde yerlerin nasıl düzgün yalıtılacağı, seçenekler nelerdir ve ayrıca yer yalıtımı için hangi malzemelerin kullanılabileceği hakkında konuşalım.

Zemin yalıtım tipini seçmek için, bazı belirleyici faktörler göz önünde bulundurulmalıdır: bina doğrudan zemine yerleştirilmiş mi? Tuğla ev veya çerçeve ev.

Zemin izolasyonu çeşitleri

Zemin yalıtımı için ısı yalıtım yapılarının yapıldığı çeşitli malzemeler vardır. Bu tür malzemeler:

• mineral malzemeler (pamuk yünü ve genleşmiş kil, ayrıca modifiye katkı maddeleri içeren özel çimento harçları);

• Kontrplak ve sunta, yanı sıra talaş ve eko-ahşap, yani odun tıraş ürünleri;

• plaka şeklindeki polimer malzemeler (polistiren);

• sıvı haldeki polimer ısı yalıtıcıları (penoizol ve penofol ve ayrıca ısıya dayanıklı boyalar);

• silikat cam yünü.

Zemin yalıtımının her birinin kendi montaj teknolojisini ima ettiğini not ediyorum.

Ayrıca, zemin yalıtımı için teknoloji seçimi, çalışmanın hangi odaya yapılacağına, bir oturma odası veya yardımcı odası ya da örneğin bir garaj olmasına bağlı olarak değişir. Ayrıca, yalıtım için malzeme seçimi, katların kendi kategorisine bağlıdır.

Ancak yine de, herhangi bir ısınma eylemi her zaman, ısı kaybını azaltmanın yanı sıra konforlu bir sıcaklığı sürdürmeyi ve ses yalıtımını iyileştirmeyi amaçlar.

Isı koruma malzemeleri genellikle sınıfa ayrılır:

• Zemin yalıtımı için özel olarak tasarlanmış düşük ısı iletkenlik katsayısına sahip malzemeler;

• yüksek ses geçirmezlik performansına sahip malzemeler;

• yapı ve şekli koruyabilen ısıya dayanıklı yalıtım malzemeleri;

Arge İzolasyonda  doğru malzemeleri ve belirli bir durumda uygun teknolojiyi seçerseniz, birinci katın zemininin yalıtımını ve ikinci katın zemininin yalıtımını yapmak oldukça mümkündür.

Sadece işlevselliğe değil, malzemelerin teknik özelliklerine de dikkat edin:

• termal iletkenlik;

• güç;

• ağırlık;

• izin verilen yükler;

• yangına dayanıklılık;

• nem direnci;

• kurulum ve bitirme teknolojileri;

• güvenlik;

• işlem şartları;

Modern üreticiler evdeki zemin yalıtımı için birçok yalıtım malzemesi geliştirmiştir. Yapının yapısal özelliklerini ve ayrıca zeminin kendisinin evdeki durumunu dikkate alarak tüm göstergeler için uygun olan seçeneği seçin.

Zemin kat yalıtımı

Tipik olarak, bodrumun üstündeki tavan veya alt zemine sahip olmayan bir evin tabanı, betonarme veya betonarme olmadan, ancak kırma taşla doldurulur.

Böyle bir yüzeyi ısıtmak çok zordur, ancak hemen soğuyarak oturma odasına geçmeye başlar. Sadece uygun ısı yalıtımı yardımcı olacaktır.

Kısacası, beton plakalar veya temeller üzerine bir buhar bariyeri döşenmeli, daha sonra bir su ısıtıcısı ısıtılmalı ve son olarak bir köpük beton şap dökülmelidir.

Isı sızıntısını önlemek için, bodrum, bodrum ve oturma odalarında çatlak, çatlak ve diğer kusurları dikkatlice incelemelisiniz. Bunları bulabileceğiniz her şeyi, daha sonra çimento ile silinmesi gereken montaj köpüğü ile dökün.

Buhar bariyer katmanı, ısıtıcının alttan yükselen nemden korunması rolünü oynar. Bununla birlikte, polietilen gibi bir su yalıtım filmi de üste yerleştirilmelidir.

Şapı dikkatlice uygulayın, çünkü kalitesi nihai zemin kaplamasının montaj koşullarını etkiler.

Evdeki zemini ısıtmanın en iyi yolu

Tüm ısıtıcı çeşitleri arasında en iyisini seçmek oldukça zordur. Ancak basit ve etkili çözümler var. Örneğin, mineral yün sadece ahşap zeminlerin altına döşenmez, aynı zamanda beton şap ile de dökülür. Ahşap zeminin tomrukları arasında toplu yalıtım kullanabilirsiniz. Bu vermikülit ve genişletilmiş kil, hem de perlit.

Poliüretan köpük ve polistirenin kullanılması da iyi bir etki sağlar.

Fakat ya döşeme daha önce tamamlanmışsa? Çözüm, üzerine yeni bir şap dökülecek olan su yalıtımı ve yalıtımı kullanarak eskisinin üstüne başka bir zemin döşemektir.

Zeminlerin uzun süre dayanması için, çatlak oluşumunu dışlamak gerekir. Yalıtımın rolü, betonarme bir zemine gecikmeden bırakılan mineral yün ise eylemleri göz önüne alalım.

Her şeyden önce, cihaz kaba bir çimento-kum karışımı kaplamasıdır. Daha sonra su yalıtım malzemesi örneğin çatı kaplama malzemesi veya özel bir film döşenir.

Mineral yün paspaslar veya levhalar sıkıca ve aralıksız döşenmelidir.

Yalıtım katmanının üzerine, başka bir su yalıtım katmanı koymak gerekir.

Nihai katman, örneğin köpük betondan yapılmış, donana kadar galvanizli metal bir kafes yerleştirmeniz gereken bir şapdır. Yine beton dökün.

Elde edilen takviyeli şap, herhangi bir kaplamadaki herhangi bir cinsiyetin cihazı için uygundur.

Bu arada, zemindeki evin izolasyonu farklı şekillerde yapılabilir. Evinize döşemeleri nasıl yalıttığınızla ilgili yorumlarınızı yazın.

Menü