Çatı İzolasyon Uygulama

Bor Katkılı Çatı İzolasyonu

Yapılan araştırmalara göre evinizi yıl boyunca istediğiniz sıcaklıkta tutmanın en uygun ve efektif yollarından biri çatı izolasyonu uygulamaktır.

Çatı izolasyonu yaptırmak sadece yıl boyunca rahat bir yaşam ortamı değil aynı zamanda bina ömrü boyunca önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar. Ortalama bir ev bor katkılı çatı izolasyonu yaptırarak kış aylarında ısınmada %50’ye varan enerji tasarrufu yapabilir.

Çatı İzolasyonunda Sağlıklı Doğal İçerik

Teknobor borlu izolasyon malzemesi %85 geri dönüştürülmüş içerikten oluşan ve diğer izolasyon türlerinden daha az enerji gerektiren, en çevre dostu izolasyon malzemelerinden biridir. Bu doğal yapısı ve onu pas, küf ve korozyondan koruyan bor katkısı sebebiyle ömrü çok uzun olan Teknobor’un ısı, ses ve yangın izolasyon özellikleri zaman içerisinde değişime uğramaz. Düşük yoğunluklu diğer izolasyon malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor borlu izolasyonun yekpare yapısı ve uygulama şeklinden dolayı yaşanmaz.Teknobor içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmaz. Bor katkılı antibakteriyel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez. Rutubet oluşumlarına karşı dirençlidir.

Ek Yersiz Uzun Ömürlü Uygulama

Her çatı izolasyonu en zayıf noktası kadar iyidir. Bu nedenle Teknobor bor katkılı izolasyon en dar boşlukları ve yarıkları dolduracak şekilde uygulanır. Ek yersiz yapısıyla istenmeyen ısı geçişlerine engel olur. Diğer levha izolasyon uygulamalarına oranla yüksek kütle yoğunluğu ve ek yersiz yapısı ile Teknobor gerçek koşullar altında yapılan karşılaştırmalı ölçümlerde çok daha iyi performans göstermektedir.

Rutubet Sorununa Çözüm

İyi yalıtılmayan çatılar, altında bulunan bina ve duvarlarda küflenme ve rutubete yol açmaktadır. Teknobor borlu izolasyonu nem ve rutubeti engelleyen ender çatı izolasyonlarından biridir.

Nem ve rutubete bağlı çatı ve bina sorunlarının %98’i hava hareketinden kaynaklanır. Selüloz izolasyon düzgün yoğunlukta uygulandığında veya püskürtüldüğünde rüzgar, yığın etkisi (baca etkisi) ve bina içindeki mekanik dengesizliklerden kaynaklanan havanın hareketini engelleyecektir. Nem yüklü havanın hareketini engelleyerek selüloz izolasyonu nem ve rutubet oluşumuna engel olur.

Daha fazla bilgi için hemen arayın…

Arge İzolasyon Avantajları

Menü